Starší přípravka Všechovic na mezinárodním turnaji v Polsku
V neděli 21.6.2026 zakončila starší přípravka Všechovic jarní část sezóny povedeným mezinárodním turnajem v polské Racibórz. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů z Česka a Polska. Hrálo se celkem na čtyřech hřištích. Krásné prostředí stadionu bylo doplněno i o vodní prvky, které zpříjemňovaly horké počasí. Týmy byly rozděleny do dvou týmů po 8. V základní skupině každý odehrál 7 utkání a následovalo finální utkání o celkové umístění. Hrálo se netradičním herním způsobem 6+1.
Sestava Všechovic: Radek Buzinis (2016), Patrik Škařupa (2016), Sebastián Kuchtík (2016), Tadeáš Dostál (2016), Matyáš Učeň (2015), Karolína Chrastinová (2015), Jáchym Doležal (2016), Štěpán Zátopek (2016), Patrik Kubeša (2016), Lukáš Rebenda (2016), Dominik Macura (2016), Václav Kunovský (2016)
V prvním utkání jsme narazili na tým Akademia United. Vstoupili jsme do utkání velice aktivně, předváděli jsme naši kombinační hru. I před první obdrženou branku jsme se drželi naší cesty a dokázali jsme toto utkání obrátit a zvítězili jsme 2:1.
Prohra v druhém utkání mě mrzí, neboť jsme celý zápas byli herně lepší. Soupeř Motojelct Olawa nám dal 3 góly z dálky. Bohužel naše efektivita v zakončení byla slabší. Prohráli jsme v poměru 2:5.
KS Plomien Polomia byl náš další soupeř. Hráči zvládali skvěle přepínat a zakončení bylo na vysoké úrovni. V součtu těchto věcí jsme docílili vítězství 6:1. Na hřišti jsme dominovali a dokázali jsme předvádět naši kombinační hru.
Dalším soupeřem byl tým Mfk Slavoj Bruntál. Poprvé na turnaji jsme se potkali s českým týmem. A dokonce tento tým mám ještě v čerstvé paměti, neboť jsme se s ním potkali na nedávném turnaji v Olšanech u Prostějova. Zápas byl velice silový, což je přesně hra, která nám moc nesedí. Proto jsme museli hráče vhodně namotivovat, aby šli na hranu svých možností a dostali ze sebe vše. Střelecky jsme se trošku trápili a až v poslední minutě jsme rozhodli o těsném vítězství 3:2. Hráče jsme po zápase pochválili, neboť právě v takových utkání se ukáže morální zrcadlo týmu a týmového ducha.
Další český tým na turnaji nás potkal hned to další utkání. A opět nám známý tým SK FC Hlučín. Průběh utkání se nevyvíjel příliš optimisticky, hráči nepřepínali a vynechávali kombinační hru. Soupeř odskočil do dvoubrankového náskoku 1:3. Poté se však obraz hry úplně změnil. Naši hráči „jezdili po zadku“ a makali jeden za druhého. Neskutečná týmová síla a energie! Dokázali jsme utkání otočit a vyhráli jsme 4:3.
Jelikož tým Ruch Chorzow na turnaj nedorazil, tak jsme měli hodinou přestávku. Využili jsme ji k vodním radovánkám a hráče jsme nechali odpočívat v bazéně.
Poslední utkání v základní skupině jsme odehráli proti domácímu týmů MKS Unia Raciborz. V tomto utkání se hrálo o 1. až 3. místo ve skupině a následný další zápas o umístění. Velmi vyrovnaný zápas rozhodly střely z dálky. Prohráli jsme v poměru 1:3. Dostávali jsme se do šancí, ale v koncovce jsme neměli klidnou nohu. Vynikající soupeřům brankář nám chytal šanci za šancí. Bohužel díky prohře jsme se umístili v základní skupině na třetím místě, a proto jsme hráli o celkové páté a šesté místo.
Našim soupeřem byl tým FK Warex Jeseník. Na hráčích šlo vidět zklamání z předešlé prohry a i díky velké únavě z celého turnaje bylo náročné je motivovat. Nastoupili jsme do utkání velice vlažně a celkem rychle jsme prohrávali o 3 góly. I toto jsme dokázali srovnat, ale gólem v poslední minutě rozhodli hosté o těsném vítězství 4:5 a náš tým to odsoudilo na skvělé šesté místo.
Střelci Tatranu:
Patrik Škařupa 9x, Radek Buzinis 3x, Štěpán Zátopek 3x, Matyáš Učeň 2x, Dominik Macura 2x, Václav Kunovský 1x, Jáchym Doležal 1x, Patrik Kubeša 1x.
Komentář trenéra:
Po dobu celého turnaje nebyl jediný soupeř, který by nás „převálcoval“. Naopak vnímáme naši předvedenou hru jako velice kvalitní. Jsme rádi, že jsme dostali uznání i od soupeřů a organizátorů. V každé situaci jsme chtěli hrát fotbal a neuchylovali jsme se k nakopávání. Kluci a holky už to v sobě mají zakódováno. Neskutečná podpora od našich fanoušků z řad rodičů nás hnala postupnými kroky ke skvělému umístění na turnaji. Velké poděkování patří i jim. Byli slyšet na každém rohu. Tyto turnaje nejsou jen o nějakém umístění, ale především o emocích a vzájemných sdílených pocitech rodič – dítě – trenér. Byli jsme na hráče nesmírně pyšní a hrdí. Úsměv na tvářích hráčů a velká spokojenost s odvedeným výkonem byla pro nás trenéry velká odměna. Děkujeme všem hráčům a rodičům za fantastický turnaj, za excelentní sezónu a těšíme se v srpnu na pokračování tohoto příběhu!!!
Trenéři: Michal Juga, Petr Škařupa a Lukáš Rebenda
Všechovická ,,školička" poprvé na turnaji !
V neděli 14.6.2026 se všechovická školička poprvé zúčastnila fotbalového turnaje v Dubu nad Moravou.
V posledním utkání proti Brumov remíza 1:1
Závěr sezóny se Tatranu bohužel nepovedl a kazí dojem z povedené sezóny. Hráči měli na dosah druhé místo, ale v posledních třech...
Domácí turnaj ve Všechovicích mladší přípravky ,,A"
Poslední turnaj mladší přípravky jsme uspořádali na domácím hřišti dne 7.6.2026 od 14:00 hod. Opět se turnaje zúčastnili týmy: TJ...
