Chceme opět konkurenci na každém postu, hlásí trenér Vrtělka
Fotbalisté Všechovic mají za sebou jarní část sezóny plnou protikladů. Dlouhou sérii bez porážky nakonec vystřídal mírný pokles formy a konečné čtvrté místo. Trenér Vít Vrtělka v otevřeném rozhovoru hodnotí divoké jaro, masivní zimní obměnu kádru i nadcházející letní plány.
Pane trenére, když se ohlédnete za jarní částí sezóny, převládají pozitiva? Prožili jste skvělou sérii bez porážky, ale závěr vás odsunul na čtvrtou příčku.
V podstatě jste to vystihl přesně. Pokud mám začít negativy, jediným větším zklamáním je pro mě právě celkové umístění. To čtvrté místo mě trochu mrzí. Na druhou stranu, když se podívám na bodový zisk – získali jsme 55 bodů – tak to reálně odpovídá našim možnostem v průběhu celé sezóny. Možná bylo v našich silách získat o tři čtyři body více, ale to je maximum.
Co mě nesmírně těší, je naše ofenziva. Stali jsme se nejproduktivnějším týmem soutěže, nastříleli jsme nejvíc gólů, což je obrovské pozitivum. Určitý progres jsme udělali i v defenzivě, kde se nám podařilo stlačit průměr obdržených branek na solidní číslo, byť tam ještě rezervy vidím.
V zimě prošel kádr obrovskou obměnou, přišlo osm až devět nových hráčů. Jak s odstupem času toto „zemětřesení“ hodnotíte?
Byla to opravdu masivní obměna. Klukům, kteří přišli, se ale podařilo do mužstva vnést přesně to, co jsme od nich očekávali. V první řadě šlo o charakter. Noví hráči tým zdravě probudili. Přinesli obrovské nasazení, vášeň a touhu vyhrávat.
Po sportovní stránce se samozřejmě někdo chytil víc, někdo trochu méně, ale jako celek vytvořili skvělou partu. Díky širokému a kvalitnímu kádru jsme získali obrovskou výhodu – zdravou konkurenci. Během jara jsem se nebál protočit pět až šest hráčů v sestavě mezi jednotlivými zápasy. To nám v mnoha utkáních pomohlo, protože jsme dokázali reagovat střídáním a zápasy lámat v náš prospěch.
Bude léto v otázce transferů stejně hektické jako zima?
Vedení klubu odvedlo v zimě skvělou práci a ukázalo se, že hráči na jméno Všechovic slyší. Konkurence je pro mě jako trenéra klíčová, nutí všechny pracovat na maximum. V létě už tak masivní zásah neplánujeme, nechceme znovu měnit devět lidí. Spíše půjde o cílené doplnění na konkrétních postech, kde nás tlačí bota. Samozřejmě se objeví i nějaké odchody, to k fotbalu patří, ale kádr chceme udržet stabilní a silný.
Fanoušky na Valašsku zajímají konkrétní jména. Začněme Jiřím Gaškem, valašským střelcem. Bude ve Všechovicích pokračovat?
Z mé strany je zájem velký, Jirka je skvělý kluk s výborným charakterem. Na svůj věk se v soutěži prosadil fantasticky a splnil všechna očekávání. Situace je ale složitější – Jirka odchází na vysokou školu do Brna. Momentálně hledáme cestu, zda je reálné skloubit studium s naším fotbalem. Sám hráč se k tomu musí vyjádřit, v tuto chvíli je to stále otevřené.
Naopak Vsetín už potvrdil příchod bratří Mlýnků do vašeho týmu. Vybral jste si je kvůli jejich typologii, nebo hrály roli jejich vazby na Zlín?
„U bratrů Mlýnků je to specifické – ty prostě nemůžete přivést jednotlivě, oni chodí jedině spolu. Dokonce když se jeden zraní, do týdne je zraněný i druhý, jsou na sebe neuvěřitelně napojení.“
Znám je velmi dobře z béčka Zlína. Když se objevila možnost je získat, neváhali jsme. Do týmu jsme potřebovali přivést zkušenost, hráče, kteří už mají něco odehráno ve třetí lize. Typologicky i pozičně nám přesně pasují do konceptu. Věřím, že se vše administrativně dotáhne.
Můžete prozradit i další jména, která máte v hledáčku?
Pokud jde o příchody, mohu potvrdit, že jednáme o příchodu Matyáše Hartmana, rovněž ze Zlínského béčka. Je to hráč, kterého dobře znám a velmi stojím o to, aby u nás působil. Na stole máme zhruba deset vytipovaných jmen, ale v této fázi by bylo předčasné je zveřejňovat. Co se týče odchodů, podle mých informací odchází útočník Vozák do Hranic. Další odchody se pravděpodobně vykrystalizují až na začátku přípravy.
Jak bude vypadat letní příprava a na co se s týmem zaměříte?
Kluci dostali individuální plány, které jim začínají 29. června. Na společném tréninku se poprvé sejdeme 8. července. Čeká nás klasická, poměrně krátká čtyřtýdenní příprava. Máme naplánované tři přípravné zápasy plus pohárový Mol Cup. Záměrně jsem nechtěl hrát zápasy uprostřed týdne, abychom měli dostatek prostoru na kvalitní tréninkový proces a o víkendech si pak vyzkoušeli herní věci v praxi.
Starší přípravka Všechovic na mezinárodním turnaji v Polsku
V neděli 21.6.2026 zakončila starší přípravka Všechovic jarní část sezóny povedeným mezinárodním turnajem v polské Racibórz....
Všechovická ,,školička" poprvé na turnaji !
V neděli 14.6.2026 se všechovická školička poprvé zúčastnila fotbalového turnaje v Dubu nad Moravou.
V posledním utkání proti Brumov remíza 1:1
Závěr sezóny se Tatranu bohužel nepovedl a kazí dojem z povedené sezóny. Hráči měli na dosah druhé místo, ale v posledních třech...
